Netsis Ve SAP Arasındaki Fark Nedir?

Merhaba,

Artık birazda yaptığımız iş hakkında yazalım dedik. Yıllardır edindiğimiz tecrübeler sonucunda artık bir şeyler hakkında karalama yapabileecek ufak birikime sahibiz. Yazılım ile ilgilenen herkes bilir ERP Konusunda Alman Yazlımı olan SAP sektörün hakimidir ve bir marka olmuştur. Ve bu vesileyle her işletmeci aklından bi SAP'yi geçirir fakat iş, yazılımı temin etme yoluna gidince olayın gerçek yüzü ortaya çıkmaktadır. Milyon Dolarlar ($) . Gerçekte nu gerekli mi? Ülkemizde bunu yapabilecek yerli yazılımlar yok mu? Varda bizler mi bilmiyoruz? Fiyatları Nedir? Tüm bu sorulara yavaş yavaş cevap vermeye başlıyalım.

 

Kesinlikle SAP yazılımına eş değer, bizimde yazılımlarımız mevcut. Sorun bence yazılımda değil, Sorun bu yazılımı bir hamur gibi yoğuracak, Projeyi anlayabilecek, Müşteriyi anlayabilecek Eğitimli ve tecrübeli insan kaynağının az olması. Bir diğer sorun ülkemizin kanayan yarası; Maliyetler... Son yıllarda bu biraz azalmış olsada ERP projelerine firmaların çok düşük bir bütçe ayırması ve buda Eğitimli ERP Yöneticisi insan gücünün az olmasına neden olmaktadır.

 

Ülkemizdeki ERP yazılımlarının içinde, Benimde sonradan keşfettiğim NETSIS Redcode SAP ile kafa kafaya gelebilecek yazılımların başında gelmektedir. Hatta gururla söyleyebilirim ki yapmış olduğumuz projeler sayesinde türkiyenin öncü firmalarından olan bazı müşterilerimiz SAP'yi tellaffuz etmekten vazgeçmişlerdir.

 

ERP Hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Bir Dahaki ERP Yazımızda ve NETSIS Hk İpuçlarıyla buluşmak üzere....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !